Bendra informacija lankytojams

Paskelbta 2020 m. rugsėjo 02 d., trečiadienį. Parašė bibliotekos vedėja Irena Kryžanauskienė.

 

Bibliotekos darbo laikas 8.00–16.30 val.

Pietų pertrauka 12.00–12.30 val.

Lankytojų aptarnavimo laikas 8.00–16.00 val.
tel. nr. 867653772

Paskutinis mėnesio penktadienis - švaros diena. Lankytojai neaptarnaujami.

    

Informacijos amžius sudėtingas naujai atsiradusia realybe. Mokiniai naudojasi internetu, kompiuteriais, TV, kompiuterių pastoviosios atminties įtaisais ir kitais šaltiniais. Alternatyvių mokymosi šaltinių reikšmė labai išaugo. Visos tos priemonės nepaprastai greitai keičia vertybes, madas, manieras ir papročius. Neatsilikti nuo pažangos darosi tikrai sudėtinga – informacijos perteklius gali tapti realybe. Šiame informacijos amžiuje yra galimybė paklysti informacijos įvairovėje. Mokiniai skundžiasi dėl per didelio mokymosi krūvio. Mokytojų, bibliotekininkų pareiga — palengvinti mokinių darbą: padėti susirasti medžiagą, išmokyti ją sutvarkyti, parodyti efektyviausius būdus, kaip tą medžiagą išmokti. Rengtis gyvenimui, o ne tik egzaminui — tai pirmiausia pasitikėti savo jėgomis, išmokti save vertinti ir nebijoti norėti, siekti. Kaip išmokti mokytis, kad mokantis lydėtų sėkmė ir pasiektume norimų rezultatų, verta perskaityti.

Lankytojų žiniai:

REIKALAVIMAI REFERATO ARBA PROJEKTINIO DARBO STRUKTŪRAI IR TURINIUI

Neradus knygos bibliotekoje, galite paieškoti  www.vyturys.lt  

Siekiant, kad nuotolinis mokymas ir mokymasis būtų kuo patogesnis ir paprastesnis, paruošėme Jums detalią instrukciją, kaip prisijungti prie „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos, priregistruoti mokinius ir efektyviai dirbti su tekstu. Ši informacija pateikta tiek raštu, tiek vaizdine medžiaga; instrukcijas taip pat galėsite rasti paspaudę nuorodą čiahttps://vyturys.lt/duk

Taip pat pagal žemiau esančias nuorodas

www.epaveldas.lt,
www.nemokamosknygos.lt,
http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/ 
www.tekstai.lt 
http://skaitykle.lt/e-knygos/vaiku-ir-jaunimo-literatura/,
www.antologija.lt  
https://mokovas.wordpress.com/2020/04/01/garso-ir-vaizdo-irasu-rinkinys/ 

„Vyturio“ įgarsinti  programiniai kūriniai

išsitraukite ausines ir pasitikrinkite garso kolonėles – startuojame su pirmosiomis ir kol kas nemokamomis „Vyturio“ garsinėmis knygomis 9–12 klasių mokiniams! I. Mero „Lygiosios trunka akimirką“, O. Wilde‘o „Doriano Grėjaus portretas“ ir F. Kafkos „Metamorfozė“ jau patalpintos „Vyturio“ SoundCloud garso įrašų platformoje, Playlists skyriuje. Jas rasti galite čia:

http://bit.ly/meraslygiosios

http://bit.ly/dorianasg  

http://bit.ly/kafkametamorfoze

 

Naujos virtualios mokymo ir mokymosi priemonės (paskelbta nuo 2020-03-19, atnaujinta 2020-04-02)

KVIEČIAME SUSIPAŽINTI IR SĖKMINGAI NAUDOTIS:

Didelius virtualių mokymosi ir skaitymo lobynus galite rasti čia

Tamo leidiniai: vadovėlius ir kt. mokymo priemones, I - XII kl. rasite čia.
Leidinių skiltis bus nuolat pildoma ir atnaujinama, o prieiga vartotojams neribojama iki pat 2020 mokslo metų pabaigos.

https://www.vcb.lt/skaitome-namuose-1001-knyga-kuria-privalote-perskaityti/
https://www.vcb.lt/skaitome-namuose-reiksmingiausiu-lietuvisku-knygu-simtukas/
literatūros ekspertų sudarytą šimtmečio lietuvių literatūros kūrinių šimtuką

Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 9-10 klasėms:  https://smp2014lt.ugdome.lt/9-10 [1]

Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 11-12
klasėms: https://smp2014lt.ugdome.lt/11-12 [2]

Interaktyvi lietuvių kalbos, literatūros (kultūros) ir Lietuvos
istorijos mokymosi šaltinių duomenų bazė:       http://www.šaltiniai.info/?fbclid=IwAR2BOrHKTp1Dz1y2GSQbXIPrCGPVEoXyPV8CibvA2DFSwJT-ZI13cCFXElc

Interaktyvi mokymosi platforma „Ugdymo sodas“: https://sodas.ugdome.lt/viesieji-puslapiai/3300

*
*******************************************************************

Naudojimosi mokyklos biblioteka taisykles rasite čia.

Mokyklos aprūpinimo bendrojo lavinimo dalykų vadovėliais ir mokymo priemonėmis, jų komplektavimo, išdavimo ir atsiskaitymo tvarka.

Privalomos perskaityti literatūros sąrašus I-IV klasėms rasite čia.

Laisvu laiku kviečiame apsilankyti mokyklos skaitykloje. Skaityklos naudojimosi taisykles rasite čia.

Siūlome pasidomėti geriausiomis 2019 m. verstinėmis knygomis. Tai Jums padės LLVS sudarytas verstinės literatūros KLASIKOS SĄRAŠAS

Kviečiame mokytojus naudotis Mykolo Romerio universiteto e-bibliotekos paslaugomis.

 

Besidomintys mokyklų bibliotekų arba Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) Mokyklų skyriaus veikla gali užsukti  štai čia https://www.lbdmokyklu.vilnius.lm.lt/

Sparnuotieji posakiai ir žodžiai  (žr. priedas  pdf)

  

Prašome kreiptis į bibliotekos darbuotojus, kai iškyla klausimų:

1. Kaip pateikti naudotų šaltinių sąrašą rašto darbo pabaigoje.

2. Kaip ir kur surasti reikiamą informaciją reikiama tema.

3. Kur rasti naujausios informacijos apie profesijos pasirinkimą.

4. Kur surasti pageidaujamą knygą.

5. Kaip atsispausdinti, kopijuoti, skenuoti, įrašyti ir kt.

Finansinė vadovėlių pirkimo ataskaita už 2019 m.

CD sąrašas

Mokinių projektinių darbų sąrašas

20 knygų, pakeitusių pasaulį

Priedas
Download this file (Sparnuotieji zodziai.pdf)sparnuotieji posakiai ir žodžiai[2020 m.]7109 kB

Kviečiame į karpinių parodą

Paskelbta 2020 m. rugsėjo 01 d., antradienį. Parašė bibliotekos vedėja Irena Kryžanauskienė.

Šių metų rugpjūčio 31-ąją savo gražų jubiliejų sutiko ilgiausiai mūsų gimnazijoje dirbanti darbuotoja, raštinės vedėja, Nijolė Margelienė. Sveikiname! Ta proga bibliotekos skaitykloje surengta jubiliatės karpinių paroda. Patalpas papuošė įvairiaspalviai darbeliai iš popieriaus, kurių sukūrimui reikėjo daug kruopštaus darbo ir laiko. Įvairiais talentais apdovanota mūsų kolegė be karpinių dar nuostabiai siuvinėja kryželiu, mezga ir gali pasigirti kaligrafiškai gražia rašysena. Ponia Nijolė yra išsiuvinėjusi ne vieną paveikslą. Gal būt kada nors ir juos galėsime išvysti.

2020-ieji, kaip žinome, buvo paskelbti lietuvių tautodailės metais. Taigi, džiaugiamės, kad turime savo kolektyve puikią tautodailininkę ir kviečiame apsilankyti parodoje. 

 

Bibliotekos istorija

Paskelbta 2017 m. rugsėjo 01 d., penktadienį. Parašė bibliotekos vedėja Irena Kryžanauskienė.

Vilniaus Antakalnio gimnazijos biblioteka įkurta 1973 m. (tuomet buvo I-oji aštuonmetė mokykla). Pirmoji bibliotekos vedėja buvo Vanda Gaidelienė, dirbusi čia iki 1988 m. birželio mėn. Nuo 1988 m. birželio mėn. iki 1999 m. rugpjūčio mėn. bibliotekininku dirbo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas E. Dziska. Nuo 1999 m. rugpjūčio mėn. 2 d. bibliotekai vadovauja Irena Kryžanauskienė, 2002 m. išrinkta Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) mokyklų skyriaus pirmininke. Nuo 2005 metų skaito paskaitas PPRC rengiamuose seminaruose mokyklų bibliotekininkams. 2005-2012 m. m. skaitykloje bibliotekininke dirbo mokytoja Audronė Karlonienė. Nuo 2009-2013 m. skaityklos bibliotekininke dirbo etikos mokytoja Jūratė Gadeikienė.

1999 m. bibliotekoje įrengta 10 vietų skaitykla, kurioje komplektuojama naujausia informacinė literatūra: žinynai, žodynai, enciklopedijos lietuvių ir užsienio kalbomis, prenumeruojami žurnalai ir laikraščiai.

Biblioteka 1999–2000 m. dalyvavo Švietimo kaitos fondo (ŠKF) organizuotame konkurse „Švietimo įstaigų bibliotekų modernizavimas“. Projektui laimėjus konkursą įsigijome kompiuterį, nemažai naujausių informacinių leidinių.

2001 m. mokyklai laimėjus  ŠMM ir KAM bendro projekto "Mokyklų bendruomenių informavimas saugumo ir NATO klausimais“ konkurse, bibliotekos skaitykla praturtėjo 4 naujų kompiuterių tinklu, lazeriniu spausdintuvu, skaitikliu, naujomis kompiuterinėmis programomis „English +“ ir „Microsoft Front Page 2000“, įkurtos 4 kompiuterizuotos darbo vietos skaitytojams. Mokyklos biblioteka bendrauja su kitomis Vilniaus miesto mokyklų bibliotekomis, M. Mažvydo vaikų literatūros centru, Vilniaus centrinės bibliotekos Antakalnio viešąja biblioteka, Leidykla „Alma littera“, domisi jų darbo metodais, dalijasi patirtimi.

2001 m. laimėjome Lietuvos Telekomo projektų „Internetas keturių didžiųjų Lietuvos miestų mokykloms“ ir „Telefono linijų įvedimas“ konkursus, todėl dabar turime ir telefono, ir interneto ryšį.

2002–2003 m. biblioteka vykdė projektą „Skaitymo džiaugsmas“ moksleivių skaitymui skatinti. Tais pačiais metais bibliotekoje pradėjo veikti mokytojų skaitykla.

2004 m. mokytojos R. Malikėnienės iniciatyva bibliotekoje įkurta fonoteka. Dabar jos fondus sudaro daugiau kaip 100 kompaktinių plokštelių (daugiausia klasikinės muzikos).

2008 m. buvo paskelbti Skaitymo metais. Dalyvavome!

2009 m. prisijungėme prie europarlamentaro E. Maldeikio inicijuoto projekto „Knyga iš tavo rankų“, skirto Tūkstantmečio bibliotekai kurti. Pakvietėme ir mokinius dalyvauti knygos kitų mokyklų bibliotekoms dovanojimo akcijoje. Biblioteka savo ruožtu skiria dalį savo dubletinio fondo spaudinių kitų šalies mokyklų bibliotekoms.

2009 m. praturtėjome 86 kompaktinėmis plokštelėmis. Daugumoje iš jų mokomosios programos, kitose – muzikos įrašai.

2009 m. įkurtas Profesinio informavimo taškas (PIT) su 3 naujais kompiuteriais, spausdintuvu, interneto ryšiu. PIT rasite naujausią informaciją profesijos pasirinkimo, studijų klausimais.

2009–2010 m. m. biblioteka vykdė knygų paramos mokyklos bibliotekai akciją „Dėk grūdą prie grūdo - sudėsi aruodą“.

2010–2011 m. suformuotas elektroninis katalogas pagrindiniam leidinių fondui. Sukomplektuota „Lyderio bibliotekėlė“ iš geriausių lyderystės knygų. Organizuojama akcija paramai knygomis mokyklos bibliotekai „Knygų Kalėdos 2011“.

2012–2013 m.m. Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. mokyklai tapus 4-mete gimnazija, biblioteka didelę dalį knygų ir vadovėlių fondo perdavė naujai įsteigtai Antakalnio progimnazijai. Bibliotekos skaitykloje randasi tradicija organizuoti mokinių meno ir technologijų darbų parodas. Kasmet dalyvauti „Knygų Kalėdų“ akcijoje.

2014–2015 m. m. Sukaupiama knygų pradedančiajam mokytojui bibliotekėlė, užmezgamas bendradarbiavimas su Antakalnio progimnazijos biblioteka. Mūsų pakviesta gimnazijoje viešėjo aktorė V. Kochanskytė su menine programa, skirta Ievos Simonaitytės 120-ioms gimimo metinėms paminėti.

2015–16 m. m. Pradedame atvirų integruotų dailės ir muzikos bei informacijos paieškų pamokų ciklo tradiciją su gimnazijos pirmokais. Čia bendradarbiaujame su muzikos mokytoju Rolandu Kostiuku. Pradėję nuo jubiliejinių 2015-ųjų M. K. Čiurlionio metų (140 m. nuo M. K. Čiurlionio gimimo) šią prasmingą šviečiamąją veiklą tęsiame. Vis daugiau pamokų skaitykloje veda įvairių dalykų mokytojai (filosofijos, tikybos, anglų kalbos, lietuvių literatūros, fotografijos).

2016–2017 m. m. Su Antakalnio progimnazijos mokytojais ir mokiniais organizuojame bendras pamokas - viktorinas ir parodas. (Trečiokų ir aštuntokų viktorinos), dalyvavome su gimnazistais progimnazijos bibliotekos vykdomoje Metų knygos rinkimų akcijoje. Gimnazistai vaidinimu pristatė pradinių klasių mokiniams knygutę „Laimė yra lapė“, kuri ir buvo išrinkta metų populiariausia knyga vaikams. 

2017–2018 m. m. Skaitykloje atnaujinti kompiuteriai. Bendradarbiaujant su LEU biblioteka, bibliotekos fondas papildytas reikalinga programine literatūra (50 egz. už 500 eur.) ir, bendradarbiaujant su M. Biržiškos gimnazijos biblioteka, vadovėlių fondas papildytas reikalingais 9, 11–12 kl. fizikos ir matematikos vadovėliais (280 egz. už 2500 eur.). Pakviestas garsus mokytojas – meno istorijos žinovas Ričardas Jankauskas vedė pamoką gimnazistams apie M. K. Čiurlionį ir ne tik... Valstybės šimtmečio proga visą vasario mėnesį gimnazijos II a. foje puošė didelė spalvotų nuotraukų paroda „Lietuvos materialus ir nematerialus paveldas“. Taip pat valstybės šimtmečio proga organizavome stalo žaidimų ciklą „Pasižvalgymai po Vilnių“. MOBIS (elektroninis bibliotekos katalogas ir duomenų bazė) duomenys nuo 2018 m. tapo saugesni, perkėlus juos į saugius serverius („debesų technologijos“). Organizuota ekskursijų į muziejus ir bibliotekas.

2019-2020 m. Bibliotekos rengiamos parodos persikelia ir į mokyklos erdves. Plečiasi bendradarbiavimas su fotografais Mariumi Jovaiša, Vladu Ščiavinsku ir Andriumi Repšiu: suorganizuotos nemažiau kaip po 2 dideles parodas ir susitikimus - pamokas mokiniams. Dvi parodas atvežė Anykščių Arklio muziejus. Lietuvių kalbos instituto parodoje "Paliesk lietuvių kalbą rankomis" netradicinės lietuvių kalbos pamokos vyko netik gimnazistams, bet ir kaimyninės Antakalnio progimnazijos mokiniams. Buvo įvesta WI-FI interneto prieiga bibliotekos patalpose.

Skaitykloje kaupiami elektroniniai leidiniai, informacija kompaktiniuose diskuose. Biblioteka turi Didžiąją enciklopediją rusų k. (CD), taip pat anglišką enciklopediją Compton’99 (CD), enciklopediją „Encarta Britanica 2001“ (CD), daug kompiuterinių mokomųjų programų. Biblioteka turi du pilnus Visuotinės lietuvių enciklopedijos komplektus (25 t.) Skaitykloje yra muzikinis centras, todėl galima klausytis muzikos įrašų, radijo. Taip pat yra televizorius ir DVD leistuvas, kaupiami vaizdo ir garso įrašai. Skaitykloje vyksta įvairių dalykų pamokos, rengiamos teminės ir proginės knygų bei nuotraukų parodos, taip pat mokinių darbų personalinės ekspozicijos.

Bibliotekos fonde yra daugiau kaip 10 000 leidinių, sukomplektuotas atskiras apie 11 500 vadovėlių fondas. Kasmet biblioteka aptarnauja daugiau kaip 500 skaitytojų. Čia mokiniai rengia projektinius darbus, ruošiasi pamokoms, naršo internete, skenuoja, spausdina, kopijuoja, klausosi muzikos.

Kviečiame mūsų mokyklos mokinius ir mokytojus dovanoti knygų savo mokyklos bibliotekai, kad ji taptų dar turtingesnė ir įvairesnė visų Jūsų džiaugsmui. Dalinkimės! 

Mūsų partneriai: